přejděte na úvodní stránku Energie-Reiki.cz

Novinky

11.1.2011 - Nové termíny iniciací zatím nejsou plánovány. Pravděpodobně budou vypsány až na druhou polovinu roku 2011. V případě dotazů mne kontaktujte. Děkuji za pochopení.

Iniciace

I. stupeň - ----------
----------
----------

II. stupeň - ----------
----------

II. roz. st. - ----------

Kontakt

Ing. Václav KŘEMEN, Ph.D.
Praha 10 - Strašnice

email: energie-reiki@email.cz
internet: energie-reiki.cz
mobil: +420 605 871 035

Odkazy

Moje další stránky

Praha - masáže a vzdělávání

Vývoj REIKI a různé systémy REIKI


Po smrti Takaty, v r. 1983, se uskutečnilo setkání Mistrů REIKI s vnučkou Mistryně Takaty, s mistryní Phylis Lei Furumoto. Během tohoto setkání část mistrů uznala Phylis jako nástupkyni linie Dr. Usui. Druhá část mistrů toto nástupnictví odmítla přijmout. Phylis Lei Furumoto založila svůj vlastní směr REIKI s názvem REIKI Aliance. Představitelem REIKI Aliance v Čechách je např. Mirek Čapek.

Druhá část mistrů, která Phylis Lei Furumoto odmítla přijmout, se za účasti Mistryně Barbary Weber Ray rozhodla a založila organizaci s názvem The Radiance Technique Association International Inc. dříve (A.I.R.A.). Obě organizace mají sídlo v USA. Jiná skupina, kterou představovala Dr. Mari Hall, ustanovila další organizaci REIKI s názvem International Association of REIKI. Tato organizace má dnes své vedení v Čechách, Skotsku a Polsku.


Dva mistři Reiki - Dr. Churio Hyaschi a Hawayo Takata

Existují i další organizace. V Polsku byla založena Polská federace Mistrů REIKI a metod přírodního léčení. Všechny společnosti si dávají za cíl učit a prakticky pracovat s energií REIKI. Liší se pouze přístupem každého z mistrů k dané problematice. Původní Usuiho výuka zahrnovala 3 iniciace. Někteří mistři začali do výuky zařazovat další techniky, při meditacích získávají nové symboly a mantry. Další symboly získali někteří mistři od současných duchovních učitelů a mnoho mistrů používá symboly křesťanské. Tato skutečnost, díky univerzálnosti energie REIKI způsobila, že třístupňový systém již absolutně nestačí na předání všech znalostí a technik. Proto v současnosti existují školy čtyř, pěti, šesti a sedmistupňové.

Více o iniciacích REIKI se dočtete zde.