přejděte na úvodní stránku Energie-Reiki.cz

Novinky

11.1.2011 - Nové termíny iniciací zatím nejsou plánovány. Pravděpodobně budou vypsány až na druhou polovinu roku 2011. V případě dotazů mne kontaktujte. Děkuji za pochopení.

Iniciace

I. stupeň - ----------
----------
----------

II. stupeň - ----------
----------

II. roz. st. - ----------

Kontakt

Ing. Václav KŘEMEN, Ph.D.
Praha 10 - Strašnice

email: energie-reiki@email.cz
internet: energie-reiki.cz
mobil: +420 605 871 035

Odkazy

Moje další stránky

Praha - masáže a vzdělávání

Průběh a postupy iniciací

V této sekci najdete, jak vypadají průběhy iniciací v sedmistupňové škole REIKI, která je příslušná mé linii Mistrů REIKI. Po ukončení každého stupně by měl žák vždy obdržet „Osvědčení o iniciaci“ nebo jiné potvrzení o absolvování iniciace. Po předložení tohoto osvědčení, může být obvykle žák iniciován do jiných stupňů i jinými tradičně vzdělanými mistry REIKI.

PRVNÍ STUPEŇ


Během 4 iniciací se provádí maximální bezpečné možné otevření energetického kanálu. Vylaďuje se:

  1. Korunní čakra - otevírá se pro odběr vibrací REIKI.
  2. Čelní čakra - probouzí se schopnost intuice.
  3. Hrdelní čakra - zesiluje se komunikace s vyšším vědomím.
  4. Srdeční čakra - otevírá se Absolutní lásce.
  5. Pomocné čakry dlaní.
  6. Pomocné čakry chodidel.

Program předkládá seznámení se zásadami REIKI, její historii a technikami práce. Po iniciaci následuje 21 denní doba očišťování organismu a dolaďování se vibracím REIKI. První stupeň je základem k dalším zasvěcením, která se mohou provádět minimálně po třech měsících od první iniciace.

Mou nabídku iniciací a termíny iniciací REIKI najdete zde.


DRUHÝ STUPEŇ


Provádějí se 4 iniciace. Do vyšších vibrací REIKI se dolaďují:

  1. Vibrace dlaňových čaker
  2. a páteřního kanálu a energetických těl.

Učí se techniky uzdravování na dálku, meditační techniky a zásady práce při využívání třech symbolů. Po iniciaci opět následuje období jedenadvaceti-denního čištění organismu, podobně jako při prvním stupni.

Mou nabídku iniciací a termíny iniciací REIKI najdete zde.


DRUHÝ STUPEŇ SPECIÁLNÍ (rozšířený)


Připravený pro adepty REIKI, kteří chtějí zdokonalit své nitro. Výuka následuje minimálně po třech měsících po iniciaci 2. stupně. Provedou se 3 iniciace. Na vyšší vibrace se dolaďují:

  1. Čakry na chodidlech
  2. a energetická těla.

Učí se 19 symbolů a jejich užívání, exorcismus a další techniky práce s energií. Kvalita práce a schopnosti žáka jsou tak rozvinuté, že plně dostačují pro běžnou, neprofesionální praxi.


TŘETÍ STUPEŇ – mistrovský


Příprava na profesionální práci. Začíná se výuka s Mistrem. Výuka začíná nejméně 6 měsíců po druhém speciálním stupni a je rozdělena na 4 etapy.

1. ETAPA - UZDRAVOVÁNÍ (léčení)


Učí se techniky uzdravování, energetické působení ve fyzickém těle, působení na astrální úrovni a vizualizace, autohypnóza a sugestoterapie, využívání fytoterapie a dalších metod v REIKI a techniky vlastního rozvíjení. Po ukončení získává žák osvědčení „Mistr léčitel“.

2. ETAPA - VYUČOVÁNÍ I. A II. STUPNĚ REIKI


Program setkávání je shodný a prvé setkání se uskutečňuje minimálně po 6. měsících praxe v uzdravování. Povinná účast na činnostech vykonávaných Mistrem týkající se iniciací I. a II. stupně. Vyučuje se technika iniciací a samo-rozvoje, vidění aury a toku energií, telepatie a rozvíjení Kundalini. Po ukončení iniciace získává žák osvědčení "Mistr učitel“.

3. ETAPA – VÝUKA II. STUPNĚ ROZŠÍŘENÉHO
S MOŽNOSTÍ INICIACÍ všech základních a mistrovských stupňů.


Program setkávání je shodný, účast na činnostech Mistra rozšiřuje účast na iniciacích II. stupně rozšířeného. Učí se další techniky iniciací, samo-rozvíjení, dále vhled do těla, další techniky telepatie a vyšší techniky práce s energií. Po iniciování získává žák osvědčení "Mistr REIKI".

4. ETAPA - VELIKÉHO MISTRA


Program setkání je shodný, včetně účastí na činnostech Velkého Mistra. Učí se další vyšší techniky energetické práce. Doba výuky III. stupně trvá minimálně dva roky. Předání diplomu je dokumentem potvrzujícím získání iniciací. Není tím ale potvrzeno, že někdo je skutečným mistrem. To musí dosvědčit sám člověk, jeho dovednosti a znalosti. Titul Velkého Mistra REIKI pouze informuje o tom, že daný člověk může učit jiné Mistry. Je to víceméně titul čestný, než skutečný. Jsou také i skuteční Velcí Mistři. Objeví se vždy tehdy, když je žák připraven.